Mentalne szambo wybiło z monitora. Leje się hejt na rodziców sześcioraczków

Po podaniu informacji o tym, że rodzice sześcioraczków mogą dostać dofinansowanie w wysokości niemal 400 tys. zł, niektórzy internauci zaczęli wylewać na rodzinę hejt, tłumacząc, że małopolska ma inne wydatki.

Fot. Pixabay

Krytykowanie władz małopolski w tym przypadku to tak naprawdę pokaz mentalnego szamba.

Rodzice nie robili sobie sześciorga dzieci na własne życzenie. Ciąże mnogie zdarzają się wyjątkowo rzadko. Na tyle rzadko, że to pierwszy taki przypadek w Polsce. Chociażby z tego względu rodzicom powinno się pomóc.

Pomóc powinno się też jeszcze z wielu innych względów, choćby wizerunkowych. Z jednej bowiem strony, skoro państwo i władze zachęcają do rodzenia dzieci, które potem będą zarabiać na emeryturę obecnych 30 i 40-latków, nie powinno zostawiać się rodziców samych, kiedy zamiast jednego dziecka przywieźli do domu aż sześcioro.

Kiedyś emitowano reklamę na której pokazany był kierowca parkujący w miejscu dla niepełnosprawnych. Do kierowcy tego podjeżdżała osoba na wózku z pytaniem „Czy naprawdę chciałby być Pan na moim miejscu”? Choć przykład ten jest diametralnie inny, bo przecież opiekowanie się dziećmi nie jest tragedią, to pytanie pozostaje wciąż aktualne. Opieka nad sześciorgiem dzieci to wielka i wspaniała odpowiedzialność za wychowanie, wykształcenie i ukierunkowanie małego człowieka.

Jak widać w niektórych jest tyle zawiści, że nie potrafią postawić się na miejscu rodziców, którzy obecnie całe swoje siły muszą skupić na opiece.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE