Miała 3 promile i przewoziła swoje dzieci samochodem

26 sierpnia 2019 roku przed godziną 11:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymał zgłoszenie, iż na parking przy jednym z oświęcimskich lokali gastronomicznych podjechał samochód osobowy kierowany przez nietrzeźwą kobietę. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Oświęcimiu zauważyli wskazany pojazd poruszający się w strefie ruchu.

Fot. Policja

Kierującą samochodem osobowym m-ki Mitsubishi okazała się być 37 – letnia mieszkanka Bierunia, której badanie na stan trzeźwości wykazało … 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nietrzeźwa kierująca sprawowała opiekę i przewoziła w pojeździe 5 – letniego syna i 7 – letnią córkę. Dzieci przekazane zostały pod opiekę rodziny, natomiast 37 – latka stanie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mieszkance Bierunia grozi do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, natomiast za narażenie na niebezpieczeństwo swoich dzieci grozi ich matce do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto poinformowany o sprawie został Sąd Rodzinny, który może ograniczyć jej prawa rodzicielskie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE