Usypiali obcokrajowców środkami psychoaktywnymi. Potem ich okradali, bili używali gazu [WIDEO]

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali przestępczy duet. Para wyszukiwała bawiących się w klubach obcokrajowców. „Ofiara” częstowana drinkiem z zawartością środka psychoaktywnego, traciła świadomość. Gdy środek zaczynał działać – kobieta wychodziła z „otumanionym” mężczyzną na zewnątrz, gdzie pod lokalem w taksówce czekał wspólnik kobiety. Następnie okradali go w pojeździe.

Sprawcy nie przebierali w środkach. 33-latek był brutalny – używał wobec pokrzywdzonych gazu, bijąc ich wmawiał, że próbowali zgwałcić 19-letnią kobietę. Następnie ofiara była wyrzucana z pojazdu na obrzeżach miasta. 19-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty rozboju i kradzieży z włamaniem. Grozi im do 12 lat więzienia.

Z ustaleń policjantów wynika, że para działała od początku sierpnia – ich schemat działania w każdym z przypadków był praktycznie identyczny. Młoda kobieta przebywała w jednym z klubów w centrum Krakowa. To tam przyglądając się imprezującym mężczyznom – wybrała odpowiedni cel. 8 sierpnia ofiarą przestępczego duetu padł obywatel Stanów Zjednoczonych. 19-latka zabawiała swoją ofiarę, tak aby wzbudzić sympatię i zaufanie. Zawarcie nowej szybko rozwijającej się znajomości oraz wizja upojnej nocy – świętowane były alkoholem.

Wykorzystując chwilę nieuwagi Amerykanina,  kompan kobiety  dosypał  do drinka  turysty środki psychoaktywne. Gdy substancja zadziałała  i mężczyzna zaczął tracić kontakt z rzeczywistością,  został wyprowadzony z lokalu do czekającej już pod klubem taksówki. W tym samochodzie  został  okradziony, a na koniec potraktowany przez taksówkarza gazem, który próbował wmówić mężczyźnie, że ten usiłował zgwałcić 19-latkę. Pokrzywdzony został wyrzucony z samochodu, a gdy doszedł do siebie zgłosił napad w komisariacie policji. W podobny sposób został okradziony obywatel Ukrainy. Policjanci podjęli działania, aby ustalić kim są sprawcy. Kilka dni później funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie – tym razem celem rozbojarzy kolejno padł obywatel Arabii Saudyjskiej.

Intensywne ustalenia, zabezpieczony monitoring, pełna mobilizacja policjantów z I Komisariatu Policji w Krakowie i prowadzone obserwacje lokali w rejonie Starego Miasta zakończyły się 28 sierpnia nad ranem zatrzymaniem poszukiwanych przestępców. Policjanci przystąpili do akcji w momencie gdy para podróżowała taksówką wraz z dwoma  Francuzami. Zatrzymana 19-letnia kobieta i jej 33-letni kompan  to mieszkańcy Krakowa. Byli zaskoczeni  widokiem interweniujących funkcjonariuszy.  Natomiast obcokrajowcy znajdowali się pod silnym działaniem środków odurzających, w związku z czym jeden z nich został przetransportowany do szpitala.
Jak się okazało taksówka nosząca  oznaczenia jednej z krakowskich  korporacji należała do zatrzymanego, który posiada taksówkarską licencję.  Zabezpieczono  przy nim tabletki, które zostały przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie celem dalszych badań.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty rozboju, kradzieży z włamaniem. Grozi im  od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Jeżeli okaże się, ze zabezpieczona substancja mogła wywołać nieodwracalne skutki zdrowotne zagrożone nawet utratą życia –  para może usłyszeć dodatkowe zarzuty (np. z art. 160 kodeksu karnego). Dziś podejrzani są przesłuchiwani w prokuraturze i trwają uzgodnienia co zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych. Policjanci ustalają czy przestępcza para mogła  dokonać więcej tego typu przestępstw.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE