Funkcjonariusze patrolują okolice szkół

Od 2 września droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, aż do wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna. O to zadbają policjanci, nauczyciele i rodzice.

Fot. Facebook Policja Myślenice

Kierujący pojazdami w rejonach szkół powinni zachować ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego. Wszyscy powinni mieć na uwadze, że po wakacjach, dzieci mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Jak każdego roku myśleniccy policjanci w tym czasie obejmą szczególnym nadzorem najmłodszych, którzy rozkojarzeni wrócą do szkoły, albo pójdą do niej po raz pierwszy.

Policjanci kontrolować będą rejony szkół i przedszkoli oraz przejść dla pieszych. Ponadto funkcjonariusze prowadzić będą zajęcia w szkołach by uświadomić najmłodszym, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły i wyrobić w nich prawidłowe nawyki. Wskazywać będą miejsca, w których nie należy przechodzić. Bardzo ważnym elementem pogadanek będzie uświadomienie dzieciom jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy też na odzieży.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest zatem adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Mamo, Tato!

  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,
  • ucz i przypominaj zasad prawidłowego poruszania się po drodze,
  • wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,
  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.

Nauczycielu!

  • odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
  • przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze,

Kierujący pojazdami!

  • w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.

 

Źródło: Policja Myślenice

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE