Mundurowi (i nie tylko) ratują życie

W sobotę, 31. 08. 2019 roku na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie mundurowi zorganizowali akcję zbiórki krwi.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej zachęcali mieszkańców Tarnowa jak również powiatu tarnowskiego do oddania krwi. Organizatorom przyświecało hasło „Ratuj życie razem z nami”.

Najmłodsi mieszkańcy mogli zobaczyć jak wyposażone są współczesne służby mundurowe. Była niepowtarzalna okazja zasiąść za kierownicą policyjnego motocykla, radiowozu jak również bojowego wozu strażackiego, quada czy amfibii. Promowano zawód policjanta udzielając wskazówek zainteresowanym jak i gdzie złożyć stosowne dokumenty. Dzieciom przypominano jak się zachować w realiach nowego roku szkolnego. Ponadto dzieci poznały wyposażenie strażników więziennych oraz mogły dotknąć prawdziwej broni palnej, którą zaprezentowali żołnierze 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Krakowa. Gdy najmłodsi z zainteresowaniem oglądali oraz brali udział w przygotowanych dla nich atrakcjach – dorośli w tym czasie oddawali krew.

Podczas akcji, pielęgniarki z punktów poboru krwi zarówno z nowego, jak i starego szpitala w Tarnowie od godziny 8:00 do 13:00 rejestrowały 112 dawców chętnych w sobotnie przedpołudnie oddać krew. Z tej grupy 100 osób lekarze zakwalifikowali jako dawców, którzy w tym dniu oddali 45.000 ml. krwi pełnej. Została ona przekazana szpitalom Małopolski dla ratowania życia i zdrowia.

Dzięki zebraniu takiej ilości krwi wszystkie zaplanowane w najbliższym czasie zabiegi operacyjne w tarnowskich szpitalach będą mogły się odbyć bez opóźnień.

Każdy z uczestników biorący udział w IV Mundurowej Akcji Zbiórki Krwi wychodził zadowolony, uśmiechnięty i pojedzony ponieważ przygotowano kilkaset porcji świetnego bigosu, ciast oraz kanapek.

Organizatorzy serdecznie dziękuję wszystkim uczestniczącym w akcji.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE