Znamy szczegóły tragicznej katastrofy drogowej

Dzisiaj, około godziny 10:20, na drodze powiatowej w Świniarsku doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Fot. Małopolska Policja

Na pas ruchu, którym jechał autobus kursowy marki Mercedes jadący w kierunku Podrzecza zjechała jadąca z przeciwka ciężarówka marki Scania.

Doszło do czołowego zderzenia tych pojazdów, w wyniku czego 29 osób zostało poszkodowanych (w tym 15 nastolatków). W tył autobusu wjechała samochód marki Seat, którym podróżowały 2 osoby (nie odniosły obrażeń).

Poszkodowani trafili do 5 małopolskich szpitali m. in. w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie. Niestety jedna osoba zmarła – to 80-letni mężczyzna. 8 osób jest nadal w stanie ciężkim.

W akcji ratunkowej uczestniczyło pogotowie (3 śmigłowce LPR, 10 karetek), państwowa i ochotnicza straż pożarna (14 zastępów, 53 ratowników).

W działaniach uczestniczyli także policjanci (ponad 50-ciu), którzy oprócz czynności na miejscu zdarzenia zorganizowali objazdy oraz przeprowadzili wraz z prokuratorem i biegłym sądowym oględziny pojazdów i miejsca wypadku.

Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Został zatrzymany do dyspozycji prokuratury.

Kierujący autobusem w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, gdzie pobrano mu krew do badania stanu trzeźwości. Śledztwo, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tej katastrofy prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE