Seria tragicznych wypadków drogowych. Policja ostrzega przed złymi warunkami

Ostatniej doby pogoda spłatała sporego figla. Z suchych nawierzchni i świetnych warunków drogowych, jak na razie pozostały jedynie wspomnienia.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Padający deszcz drastycznie pogorszył sytuację na drogach, co od razu odnotowały policyjne statystyki.

Policja prosi kierowców o ściągnięcie nogi z gazu i zachowanie bezpiecznych odstępów pomiędzy pojazdami, a pieszych o wzięcie pod uwagę wydłużonego czasu hamowania samochodów.

Do jednej z kolizji doszło wczoraj po południu przy ul. Narutowicza w Tarnowie.

W rejonie cmentarza, 26-letnia mieszkanka powiatu kierująca seatem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy innego seata, zmuszając go do ratowania się przed kraksą, nie do końca niestety udaną ucieczką. Gwałtownie wykonany manewr skrętu w prawo, zakończył się dla niego zderzeniem z latarnią. Dobra wiadomość jest taka, że nikt nie ucierpiał.

Nie lepiej wygląda sytuacja na drogach powiatu dzisiaj. Nad ranem po godzinie 5:00 w miejscowości Pławna kierujący hyundaiem, z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka Fiatem Croma. Dwie osoby – kierowca fiata i pasażerka hyundaia trafiły do szpitala. Do godziny 7:00 droga w miejscu zdarzenia była nieprzejezdna, potem przez godzinę obowiązywał ruch wahadłowy.

Obecnie przejedziecie drogą W 977 bez żadnych zakłóceń.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE