Dzieci będą bezpieczniejsze. Powstało nowe przejście dla pieszych koło szkoły

Efektem wspólnych działań Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego, lokalnych władz oraz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, przeprowadzonych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” było utworzenia nowego przejścia dla pieszych w rejonie szkoły w Morawicy.

Fot. Małopolska Policja

Dzieci docierają do szkoły różnymi sposobami-pieszo, rowerem, samochodem lub autobusem. Każdy jest dobry, kiedy jest bezpieczny. Pierwsze tygodnie w szkole są bardzo szczególne. Dzieci są jeszcze rozkojarzone wakacjami. Nasze pociechy, szczególnie te młodsze nie mają często świadomości zagrożeń. Dlatego też umundurowani policjanci z powiatu krakowskiego, w pierwszy dzień szkoły (2 września br.), czuwali nad bezpieczeństwem najmłodszych przy nowo utworzonym przejściu dla pieszych w rejonie szkoły w Morawicy.

Na uroczystym otwarciu nowoczesnego przejścia dla pieszych byli obecni Wójt Gminy Liszki Paweł Miś, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego Łukasz Wróblewski oraz Ks. Proboszcz Parafii w Morawicy Władysław Palmowski, a także uczniowie i ich opiekunowie.

Podczas tego wydarzenia policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie udzielali wskazówek uczniom, jak w prawidłowy sposób korzystać z przejścia dla pieszych i jak bezpiecznie zachować się w rejonie drogi. Dzieci otrzymały także elementy odblaskowe, a mundurowi wskazali, w jaki sposób ich używać, aby zwiększyła się ich widoczność dla innych uczestników ruchu drogowego.

W ramach realizacji zadania „Widoczny Pierwszoklasista”, Komenda Powiatowa Policji w Krakowie w najbliższym czasie planuje przeprowadzić prelekcje dla pierwszoklasistów i wręczyć im elementy odblaskowe we wszystkich szkołach powiatu krakowskiego.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE