Mnóstwo bezpłatnych atrakcji nie tylko dla dzieci czeka na Festiwalu Conrada

Zajęcia dla najnajów, czyli dzieci od 6 miesiąca życia, wydarzenie dla nastolatków i rodziców, a także spotkania dla dziadków i opiekunów, którzy czują, że mądre historie to dobra zabawa!

Fot. pixabay.com

W tym roku będzie dużo muzyki, mnóstwo zajęć plastycznych i jeszcze więcej opowieści. Czy już zachęciliśmy najmłodszych uczestników Festiwalu Conrada do wspólnej zabawy? Spotkamy się w dniach od 24 do 27 października.

W czwartek i piątek organizatorzy zapraszają na spotkania po szkole i pracy, czyli od godz. 17:00, a w sobotę i niedzielę zaraz po śniadaniu – już o godz. 10:00.

Po raz pierwszy do wspólnej zabawy zaproszeni są najmłodsi odbiorcy literatury, czyli najnaje – dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat wraz z rodzicami.

Podczas warsztatów rytmiczne czytanie będzie przeplatane rymowankami i przyśpiewkami, a zabawy ruchowe zmieszają się z chwilą relaksu podczas masażu literackiego.

– Maluch jak tlenu potrzebuje do swego rozwoju bliskiego dorosłego, a jednym ze sposobów budowania relacji jest wspólne bycie i głośne czytanie – tłumaczy Małgorzata Swędrowska, animatorka warsztatów dla dzieci.

Kilka pokoleń bibliofilów połączy spotkanie „Książkowzroczność, czyli o tajemnicach międzywierszy, słów i obrazów”, podczas którego dzieci i dorośli doświadczą, czym jest czytanie wrażeniowe. Młodzi odbiorcy odkryją, jak różna i zaskakująca może być literatura, a starsi przekonają się, że książki obrazkowe – za sprawą metafor i międzywierszy – mogą być wyborną ucztą duchową.

Miłośników opowieści o florze i faunie, który potrafią spojrzeć na te historie z empatią, z pewnością zainteresuje spacer przyrodniczy z Bartoszem Popczyńskim po parku Jordana. Zbiórka w sobotę, 26 października o godz. 13:00. W którym miejscu? Przy dobrze znanym wszystkim krakowianom pomniku niedźwiedzia Wojtka.

Nie zabraknie też historii o dzielnym czworonożnym żołnierzu, o którym powstały już książki oraz warsztatów plastycznych z Urszulą Palusińską, które pomogą w filozoficznych rozważaniach o względności czasu i bezwzględności nudy.

Natomiast w niedzielę 27, października o godz. 16:00 odbędzie się wyjątkowe spotkanie – „Jak rozmawiać z psem. Czytanki w dobrym towarzystwie!”. Na wykład z psich manier zaprosi profesjonalny trener Jacek Lewkowicz w duecie z redaktorką Barbarą Gawryluk.

Jak co roku nie zabraknie zajęć integracyjnych dla dzieci głuchych, słabosłyszących i słyszących. Wspólna zabawa odbędzie się w niedzielę, 27 października o godz. 11:30 podczas warsztatów „Halo to ja!” prowadzonych przez Patrycję Urban i Sabinę Suruło.

Warsztaty muzyczno-literackie z Make Me Music, które poprowadzą Joanna Bronisławska, Marianna Oklejak i Marta Łukańko, pozwolą poznać rzeczywistości dźwiękowe – od czwartku do niedzieli punktualnie o godz. 17:00. Po zakończeniu swoich zajęć animatorki zaproszą na interaktywny koncert „Na podwórku u Witka i Julka. Tuwim i Lutosławski”. Ale to nie wszystko!

W tegorocznym programie znalazły się też „Znaki ciszy”, czyli spotkanie z Rasą Jančiauskaitė, „Wyobraźnia ma moc!”, rozmowa ze współautorkami Siedem, Dorotą Majkowską-Szajer i Magdaleną Kozieł-Nowak oraz „Poznajcie ptaszka »A kuku«!” – warsztaty o kolorach i emocjach z Barbarą Grzybowską Flores. Wyjątkowo zapowiada się też spotkanie z Marianną Coppo i jej Petrą, której historia jest naprawdę dla każdego!

Na wszystkie wydarzenia dla dzieci i młodzieży należy wcześniej pobrać bezpłatne wejściówki dostępne od 30 września.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE