Ukradł paliwo, kierował po alkoholu, miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Już został złapany

Fot. pixabay.com

We wtorek około godz. 10:40 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który na stacji paliw na terenie Chrzanowa zatankował forda paliwem na kwotę 100 zł i odjechał się nie regulując płatności.

Według zgłoszenia przekazanego dyżurnemu wynikało, że pracownik stacji udał się za złodziejem paliwa, którego ujął.

Patrol na miejscu zgłoszenia zastał zgłaszającego i dwóch mężczyzn w fordzie: 37-letniego mieszkańca Chrzanowa oraz 33-letniego mieszkańca Libiąża.

Zgłaszający wskazał policjantom sprawcę (33-latka), który dokonał kradzieży paliwa. Mundurowi aby zweryfikować zgłoszenie przeglądnęli monitoring, na którym zarejestrowano jak ford wjechał na stację benzynową. Z pojazdu wysiadł 33–latek, zatankował paliwo i odjechał spod dystrybutora nie płacąc za nie.

Podczas sprawdzania kierującego w systemach policyjnych okazało się, że posiada on dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii.

W Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie został także poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,7 promila.

Zuchwałemu złodziejowi za kradzież zgodnie z Kodeksem Wykroczeń grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Natomiast za przestępstwa tj. kierowanie pojazdem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, a także nie stosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE