Ważne remonty w Nowej Hucie

Na kolejnych nowohuckich ulicach układana jest świeża nawierzchnia i bruk. Drogowcy zakończyli właśnie prace na ul. Cienistej i przenieśli się na ul. Fatimską.

Fot. pixabay.com

Prace przez najbliższe dwa miesiące będą prowadzone przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu.

W ciągu pięciu tygodni udało się wymienić na ul. Cienistej zniszczoną nawierzchnię na jezdni i chodnikach, a także zamontować nowe pływające studzienki kanalizacyjne, które odmieniły wygląd jezdni i dodatkowo poprawiły komfort podróżowania samochodem.

Teraz drogowcy przenieśli się na sąsiednią ul. Fatimską. Rozpoczął się remont chodników i wymiana starych krawężników. Zanim na jezdni ułożony zostanie nowy asfalt oraz zamontowane studzienki trzeba będzie wyrównać oraz odtworzyć zniszczone i zapadnięte zatoki parkingowe.

Władze Krakowa proszą kierowców o jak najszybsze usunięcie samochodów zapakowanych w zatokach przy skrzyżowaniu z ul. Cienistą. Uwolnienie pobocza pozwoli na szybką rozbiórkę starej nawierzchni i wybrukowanie placu. Prace na niespełna kilometrowym odcinku od bloku nr 12 do posesji nr 206 zakończą się za dwa miesiące.

W ostatnich tygodniach prace zakończyły się natomiast na ulicach: Radzikowskiego, Grenadierów, Telimeny i Gołaśka.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE