Wielki sukcesy młodych krakowian na Olimpiadzie

Krakowska drużyna, złożona z uczniów V LO, bierze udział w IV Międzynarodowej Olimpiadzie Metropolii.

Fot. pixabay.com

Wydarzenie odbywa się w Moskwie w dniach 1-6 września w ramach Forum Edukacyjnego „Miasto Edukacji”. Już pierwszego dnia zmagań – w pokazowym turnieju z wiedzy ogólnej – Kraków zajął drugie miejsce, pośród 45 drużyn z całego świata.

Już po pierwszym dniu turnieju – mającego interdyscyplinarny charakter – Kraków stanął na podium, obok drużyn Moskwy (1. miejsce) i Hanoi (3. miejsce). W międzynarodowych zawodach w Moskwie bierze udział 45 drużyn z miast całego świata – każda po 8 osób. Krakowianie o medale powalczą m. in. z reprezentacjami takich miast jak Szanghaj, Stambuł, Berlin, Nowy York czy Teheran. Zawodnicy konkurują w dyscyplinach ścisłych – matematyce, fizyce, chemii i informatyce.

W skład krakowskiego super-temu weszli uzdolnieni uczniowie z V LO: Mateusz Nowak, Radosław Żak (matematyka), Dominik Bałaban, Paweł Bonarek (chemia), Piotr Kamiński, Tomasz Ślusarczyk (fizyka), Katzper Michno i Hubert Zięba (informatyka). Opiekunami zespołu są nauczyciele z „Piątki”: Wojciech Przybylski, Michał Niedźwiedź i Andrzej Dyrek.

Międzynarodowa Olimpiada Metropolii jest organizowana przez miasto Moskwa od 2016 r.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE