Dzielnicowy – postrach złodziei rowerów

Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu odzyskał rower skradziony mieszkańcowi Oświęcimia.

Fot. Pixabay

Jednoślad wrócił do właściciela, a podejrzany o kradzież 51–latek już wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę, 4. września 2019 roku.

Dzielnicowy zajmujący się sprawami bezpieczeństwa mieszkańców Osiedla Chemików w Oświęcimiu patrolował rejon Placu Pokoju. Tuż po godzinie 18:00 na jednej z ławek zauważył mężczyznę obok którego stał rower.
Niebieski składak z koszem na zakupy wzbudził zainteresowanie policjanta, ponieważ idealnie pasował do opisu roweru skradzionego 56–letniemu mieszkańcowi Oświęcimia pod koniec sierpnia br.

W związku z tym policjant podszedł do mężczyzny i zapytał czy rower jest jego własnością. Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony pytaniem dzielnicowego. Najpierw oświadczył, że rower pożyczył mu kolega, a po chwili zmienił zdanie i stwierdził, że rower znalazł i zabrał ze sobą „aby go nikt nie ukradł”.

Dzielnicowy nie dał wiary wyjaśnieniom mężczyzny, więc skontaktował się z mieszkańcem Oświęcimia, który zgłosił kradzież. Poszkodowany od razu rozpoznał, a następnie odebrał swoją własność, dziękując dzielnicowemu za jego odnalezienie.

Rower trafił w ręce właściciela, natomiast wobec podejrzanego o kradzież zostało wszczęte postępowanie w sprawie o wykroczenie kradzieży za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE