Legenda wraca na scenę i to już dziś

„Zakochani są wśród nas”, „Rudy rydz”, „Trzynastego”, „Dwudziestolatki”, „Chłopiec z gitarą” i „Prywatki” – w piątek, 6 września, o godz. 19.00 w Nowohuckim Centrum Kultury będziemy świętować 60-lecie zespołu Czerwono-Czarni, jednego z pionierów bigbitu w Polsce.

Fot. pixabay.com

W wydarzeniu weźmie udział prezydent Jacek Majchrowski.

Czerwono-Czarni, legenda polskiego rock’n’rolla, powraca na scenę w 60. rocznicę. Zespół zagra na scenie w Nowohuckim Centrum Kultury w składzie: Wiesław Bernolak, Zbigniew Bizoń, Andrzej Ibek, Tomasz Jaśkiewicz, Jan Knap, Ryszard Poznakowski, Wojciech Rapa i Filip Kolasiński. W koncercie wezmą także udział soliści: Danuta Błażejczyk, Agnieszka Wajs, Natalia Pastewska oraz Michał Gasz.

W trakcie koncertu usłyszymy 26 utworów, większość z nich to historia polskiego rocka, np. „Trzynastego”, „Dwudziestolatki” czy „Rudy rydz”.

Warto dodać, ze grupa zadebiutowała 23 lipca 1960 r. w klubie studenckim „Żak” w Gdańsku, pierwszą EP-kę nagrała 23 kwietnia 1961 r. Był to pierwszy polski krążek z rock’n’rollową muzyką zagraniczną. Zespół zyskał dużą popularność i występował na licznych festiwalach i innych imprezach muzycznych (m.in. Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie, Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie zdobył wiele wyróżnień). Pomiędzy 1964 a 1966 zagrał koncerty w Czechosłowacji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W 1971 roku zespół zawiesił swoją działalność.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE