Pojazdy historyczne, ale emocje najprawdziwsze

Rozpoczął się Rajd Polski Historyczny – międzynarodowa impreza, nawiązująca do Rajdów Polski, organizowanych niegdyś przez Automobilklub Krakowski.

Fot. pixabay.com

Zawody potrwają do 8 września, a ósma edycja Rajdu Polski Historycznego połączona jest z 2. Rajdem Polski Nowych Energii.

Na uczestników czeka blisko 900-kilometrowa trasa, prowadząca najtrudniejszymi odcinkami dróg na południu Małopolski. Niemal trzecia część całego dystansu to próby klasyfikacyjne w formie testów na regularność jazdy. Pierwszy dzień to zmagania na nocnych odcinkach po Jurze Krakowskiej, drugiego dnia trasy wiodą po Pogórzu Wielickim, Beskidzie Wyspowym i Niskim, zaś w trzecim dniu – po Beskidzie Makowskim. Meta rajdu to już Kraków. Uczestnicy spotkają się na Placu Wielkiej Armii Napoleona u stóp Wawelu w sobotę, 7 września.

Zarówno 8. Rajd Polski Historyczny, jak i 2. Rajd Polski Nowych Energii są rozgrywane w formule testów regularności; w tej konkurencji liczy się perfekcyjna jazda z zadaną średnią prędkością na trudnych technicznie odcinkach specjalnych.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE