Że miód jest zdrowy wiedzą chyba wszyscy, ale…

Plac Wolnica zaroił się od pszczelarzy – wszystkich łączy miłość do miodu i coroczne Krakowskie Miodobranie.

Fot. Pixabay.com

To już 26. edycja imprezy, która odbywa się w dniach 6-8 września. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Jacek Majchrowski.

Krakowskie Miodobranie tradycyjnie odbywa się na placu Wolnica. Święto organizowane jest nie tylko dla pszczelarzy, ale przede wszystkim dla mieszkańców i turystów. Można do woli degustować zdrowe słodkości, wziąć udział w kiermaszu miodu i produktów pszczelich z małopolskich pasiek i odwiedzić stoiska ze zdrowymi produktami.

Miodobranie to również szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Integralną częścią wydarzenia jak co roku będzie Parada Pszczół. Dzieci i dorośli przebrani w stroje pszczelarskie oraz z motywami pszczelimi zaprezentują się na płycie Rynku Głównego. Potem w rytm zespołu Sorrir Por Favor przejdą na plac Wolnica.

Ponadto w sobotę na placu Wolnica odbędzie się akcja Krwiobranie, podczas której wszyscy chętni oraz członkowie Zrzeszenia Pszczelarzy Krakowskich będą oddawać krew na potrzeby krakowskich szpitali.

Warto dodać, że Kraków jest pierwszym miastem w Polsce, które zdecydowało się założyć własny zespół pasiek. Urząd Miasta Krakowa we współpracy ze Zrzeszeniem Pszczelarzy Krakowskich stworzył projekt urządzenia pasiek miejskich na dachach i łąkach – Pasieka Kraków. Opiekują się nimi wykwalifikowani pszczelarze. Ule postawiono m.in. na dachach Nowohuckiego Centrum Kultury czy Galerii Kazimierz.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE