Czy kaskadowe pomiary prędkości są efektywne?

W minioną sobotę na terenie powiatu tatrzańskiego policjanci przeprowadzili akcję pod kryptonimem „kaskadowy pomiar prędkości”.

Fot. Facebook Policja Zakopane

Mundurowi ujawnili 59 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Troje kierowców straciło prawo jazdy.

Podczas sobotnich ogólnopolskich działań policjanci wydziału ruchu drogowego skontrolowali w powiecie tatrzańskim 63 pojazdy. Patrole drogówki można było spotkać tam, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Prawa o Ruchu Drogowym.

Mundurowi ujawnili 59 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. W trzech przypadkach doszło do zatrzymania prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h niż jest to dopuszczalne na wskazanym odcinku drogi.

Niechlubnym rekordzistą został 23-latek z Bielska Białej, który swoim audi jechał 121 km/h w terenie zabudowanym na zakopiance w Białym Dunajcu.

Celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

W działaniach m. in. wykorzystane zostały laserowe mierniki prędkości. Przypominamy, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

 

Źródło: Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE