Dowiedzcie się co znaczy „policyjny nos”

3. września br. krakowscy policjanci prowadzili działania w wyniku których zatrzymani zostali posiadacze narkotyków.

Fot. Małopolska Policja

Funkcjonariusze z „jedynki” ujęli 45-latka u którego, jak wcześniej przypuszczali, mogły znajdować się substancje psychotropowe.

Szybko okazało się, iż intuicja nie zawiodła policjantów bowiem mężczyzna był w posiadaniu prawie 370 gramów amfetaminy.

W ubiegłym wtorek, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali do kontroli samochód osobowy.

Funkcjonariusze, mieli uzasadnione podejrzenie, że w pojeździe mogą być przewożone narkotyki. W wyniku przeszukania 45-letniego kierującego oraz pojazdu, którym się poruszał policjanci znaleźli blisko 300 gramów netto amfetaminy.

Jak się okazało, posiadacz zakazanych substancji miał na swoim koncie jeszcze inne przewinienia. Po sprawdzeniu personaliów mężczyzny, wyszło na jaw, iż był on poszukiwany przez Komisariat Policji III w Krakowie do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Następnie policjanci przeszukali miejsca zamieszkania 45-latka oraz drugi należący do niego samochód, gdzie ujawniono kolejne 68 gramów amfetaminy. Na poczet przyszłych, grożących mężczyźnie kar funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 6 tys. złotych w gotówce.

45-latkowi przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat dziesięciu. Sprawa ma charakter rozwojowy, mężczyźnie mogą zostać przedstawione kolejne zarzuty.

Póki co trafił do więzienia, gdyż ma do odbycia zasądzoną wcześniej karę za inne przestępstwo.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE