Pasmo antynarkotykowych sukcesów policji

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Krakowie udali się w rejon krakowskich Bieńczyc, gdzie zamieszkiwać miała osoba posiadająca duże ilości środków odurzających.

Fot. pixabay.com

W trakcie obserwacji wytypowanego miejsca policjanci zauważyli mężczyznę znajdującego się w ich zainteresowaniu. W momencie, gdy spostrzegł on funkcjonariuszy, zawrócił i próbował uciec.

Policjanci nie pozwolili jednak na to i błyskawicznie dogonili mężczyznę. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Krakowa, z którym funkcjonariusze udali się do jego miejsca zamieszkania.

Tam policjanci dokonali przeszukania w wyniku którego ujawnili biały proszek znajdujący się w plastikowych pudełkach, zwiniętej folii aluminiowej oraz woreczkach strunowych. Ponadto zabezpieczona została waga elektroniczna oraz zapiski, jakie gromadził 33-latek. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie woreczek strunowy, w którym również znajdował się biały proszek.

33-latek przyznał, że jest to amfetamina i że jest ona jego własnością. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej w Krakowie, gdzie narkotyki zostały przebadane testerami oraz zważone.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 130 gramów amfetaminy.

Wobec mieszkańca Krakowa zastosowany został policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Usłyszał on zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE