Przemycał znaczne ilości narkotyków – wpadł, bo po pijanemu rzucił się na policjantów

Tatrzańscy policjanci zabezpieczyli blisko 180 gramów narkotyków, które trafiły do Polski z Holandii.

36-latek z województwa śląskiego odpowie za przemyt oraz posiadanie znacznej ilości substancji odurzających. Sąd już zdecydował o jego tymczasowym resztowaniu.

Policjanci patrolujący Zakopane interweniowali w środę wieczorem na Krupówkach wobec agresywnych turystów. Kobieta i mężczyzna awanturowali się będąc pod znacznym wpływem alkoholu. Po przybyciu policyjnego patrolu agresja skierowana została na funkcjonariuszy. Ostatecznie para spędziła noc w policyjnym areszcie trzeźwiejąc.

Podczas zatrzymania policjanci ujawnili 10 gramów marihuany u 36-latka pochodzącego z województwa śląskiego. Dalsze działania policjantów z wydziału kryminalnego doprowadziły do ujawnienia kolejnych 170 gramów marihuany. Mężczyzna utrzymywał, że narkotyki przywiózł z Holandii gdzie mieszka i pracuje od dłuższego czasu.

Po zebraniu materiału dowodowego 36-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem, gdzie usłyszał zarzuty przemytu oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE