Zdradził go zapach narkotyków unoszący się zza drzwi mieszkania

Dzielnicowi z „czwórki” dosłownie i w przenośni „mieli nosa”, gdyż zaraz po tym jak w jednym z mieszkań poczuli charakterystyczny zapach marihuany w wyniku przeszukania znaleźli 95 gramów amfetaminy oraz niemal 53 gramy marihuany.

Fot. pixabay.com

Za posiadanie narkotyków zatrzymany został 35-letni mieszkaniec Krakowa.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Krakowie w trakcie wykonywania czynności w jednym z mieszkań na terenie Bronowic poczuli charakterystyczny zapach marihuany i przystąpili do przeszukania pomieszczeń.
Przypuszczenia funkcjonariuszy szybko się potwierdziły, bowiem dzielnicowi najpierw znaleźli w jednym z pokoi susz roślinny zawinięty w folię aluminiową, a następnie ukryty w pawlaczu w łazience słoik wypełniony suszem roślinnym. Mundurowi odkryli także dokładnie schowany woreczek z białym proszkiem.

35-letni posiadacz narkotyków został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione substancje i przewieźli je do komisariatu, gdzie zostały zważone i zbadane testerem.

Badanie wykazało, że susz roślinny ukryty w słoiku i folii to marihuana o łącznej wadze prawie 53 gramów netto, natomiast biały proszek to prawie 95 gramów amfetaminy. 35-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Odpowie karnie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, grozi mu do 10 lat więzienia.

Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE