„Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy – CHODŹMY RAZEM!”

Kraków po raz 20. weźmie udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i 17. raz z rzędu będzie uczestniczyć w Europejskim Dniu bez Samochodu.

Fot. materiały prasowe krakow.pl

Kampania potrwa od 16. do 22. września i ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. Tegoroczne hasło to: „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy – CHODŹMY RAZEM!”.

Podczas ETZT promowane będzie korzystanie z parkingów Park+Ride, policja, inspekcja transportu drogowego oraz wydział ewidencji pojazdów i kierowców UMK będą przeprowadzać kontrole emisji spalin w pojazdach. Na ulicach miasta prowadzona będzie również akcja: „Wystarczy 1 metr”, która ma na celu edukowanie kierowców jak prawidłowo parkować.

Poza tym, we wtorek, 17 września i w środę, 18 września w godz. od 11.00 do 17.00 na rondzie Mogilskim za udział w ekologicznych warsztatach będzie można otrzymać jedną z sadzonek zamiokulkasów, skrzydłokwiatów lub wrzosów.

W piątek, 20 września, na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej (al. Jana Pawła II 37, budynek „J” – parter) odbędą się warsztaty pt. „Chodź bezpiecznie z tramwajem” – czyli dzień otwarty symulatora tramwaju NGT-6.

Także w piątek, 20 września, w godz. 10.00–15.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego (al. Jana Pawła II) zorganizowane zostaną warsztaty w ramach programu Bezpieczny Kraków – m.in. symulatory dachowania, miasteczko rowerowe, pokazy sprzętu specjalistycznego.

Niedziela, 22 września, tak jak w latach poprzednich, będzie Europejskim Dniem Bez Samochodu. W tym dniu w pojazdach komunikacji miejskiej będą wyłączone kasowniki. Obowiązują bezpłatne przejazdy liniami dziennymi i nocnymi autobusów i tramwajów.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE