Groził, że spali dom. W środku mogła być jego rodzina. Kolejny sprawca domowej przemocy wyeliminowany

54-letni mieszkaniec Dzianisza, będąc pod wpływem alkoholu wszczynał liczne awantury domowe, znęcał się, groził żonie pozbawieniem życia oraz spaleniem ich domu. Policjanci zatrzymali go, a sąd zdecydował o jego aresztowaniu.

Fot. pixabay.com

Do traumatycznych wydarzeń miało dochodzić w domu od dłuższego czasu. Kobieta wielokrotnie była poniżana i zastraszana.

Po sobotniej awanturze 43-latka postanowiła wezwać interwencję i opowiedzieć policjantom o przemocy i groźbach.

Policjanci podczas interwencji podjęli decyzję o zatrzymaniu agresywnego mężczyzny, który nawet w ich obecności nie przestawał grozić żonie. Następnego dnia kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

Funkcjonariusze śled czy podejmując czynności w sprawie ustalili, że to nie pierwsze akty przemocy, których dopuszczał się mieszkaniec Dzianisza. W przeszłości również był karany za podobne przestępstwa, a jedna ze spraw niebawem trafi do sądu.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nadużywał alkoholu, a pod jego wpływem stawał się agresywny i nieobliczalny. Wszczynał awantury, ubliżał, groził swoim bliskim, stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia.

Na wniosek policji i prokuratury wobec sprawcy przemocy sąd wczoraj zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za kierowanie gróźb, znęcanie się może mu grozić nawet do pięciu lat w więzieniu.

 

Źródło: Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE