Chciał po pijanemu uciec policji – taranował inne samochody

Policjanci z bocheńskiej drogówki zapobiegli ucieczce kierującego osobowym fordem, który w obawie przed kontrolą drogową staranował inny samochód.

Fot. pixabay.com

Mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Kierowca został zatrzymany 8. września w trakcie działań statycznych prowadzonych w celu eliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. W skutek spiętrzenia się ruchu w miejscu prowadzonej kontroli, 43-letni kierujący pojazdem marki ford znalazł się między pojazdami, których kierujący oczekiwali na badanie stanu trzeźwości.

Nieoczekiwanie 43-latek chcąc uniknąć kontroli podjął próbę ucieczki wykonując nagle manewr cofania, jednak momentalnie się zatrzymał uderzając w znajdujący się za nim pojazd marki kia.

Szybka reakcja policjantów pozwoliła zapobiec dalszym niebezpiecznym manewrom kierującego. W konsekwencji mężczyzna nie uniknął badania trzeźwości, podczas którego urządzenie wskazało, że 43 latek ma blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem nie posiadając do tego stosownych uprawnień.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi nawet 2 lata więzienia i bardzo wysoka grzywna. Ponadto odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego w stanie nietrzeźwości i kierowanie pojazdem bez prawa jazdy.

Źródło: Policja Bochnia

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE