Ogólnopolska akcja „Masz Głos!” rusza w Małopolsce

W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos, która buduje dialog pomiędzy społecznością lokalną, a władzami samorządowymi.

Fot. pixabay.com

Małopolską edycję rozpoczyna szkolenie, które odbędzie się w piątek, 13 września, o godzinie 10.00, w Fundacji Zustricz przy ul. Karmelickiej 34/100 w Krakowie.

Akcja Masz Głos to przedsięwzięcie, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie z korzyścią dla społeczności lokalnej.

Udział w akcji jest bezpłatny i zapewnia dostęp do wiedzy, szkoleń oraz wsparcia w rozwiązywaniu problemów lokalnych.

W akcji udział mogą wziąć organizacje pozarządowe, nieformalne grupy działaczy społecznych, lokalne gazety i portale informacyjne, a także instytucje publiczne.

Uczestników akcji Masz Głos wspierają koordynatorzy regionalni, którzy podpowiadają, jak zrealizować pomysł na zmianę lub jak rozwiązać lokalny problem. Są ekspertami w dziedzinie współpracy mieszkańców z samorządem i działają w każdym województwie, więc są bliżej uczestników akcji, mogą być na spotkaniu danej społeczności lub na posiedzeniu rady gminy czy miasta. W województwie małopolskim wsparcia w ramach akcji Masz Głos udziela Stowarzyszenie Homo Faber która zajmuje się prawami człowieka, pracuje z grupami wykluczonymi, wspiera integrację społeczną.

Do udziału w akcji można zgłosić się przez stronę www.maszglos.pl albo przyjść na szkolenie, poświęcone pierwszym krokom w aktywności lokalnej.

Szkolenie jest bezpłatne, otwarte i nie zobowiązuje do zapisania się do akcji. Odbędzie się 13 września, o godzinie 10:00, Fundacja Zustricz Karmelicka 34/100, Kraków. Aby wziąć udział w szkoleniu, trzeba zgłosić się przez formularz rejestracyjny.

Decyduje kolejność zgłoszeń!

Akcja Masz Głos jest przedsięwzięciem ogólnopolskim, realizowanym od 2006 r. przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z organizacjami partnerskimi. Za najskuteczniejsze działania, za dialog i otwartość co roku wręczana jest na Zamku Królewskim w Warszawie nagroda „Super Samorząd”. Otrzymują ją uczestnicy akcji i władze, które podjęły współpracę z mieszkańcami. W ubiegłym roku z województwa małopolskiego nagrodzona została Fundacja Lepsze Niepołomice i władze Niepołomic za rozpoczęcie walki ze smogiem.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE