Sprawdź się w policyjnym „Czy wiesz, że… ?”

W tym roku Policja obchodziła święto 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Ta istotna dla formacji data stanowi nie tylko chęć upamiętnienia tego wielkiego wydarzenia, ale jest także refleksją nad tym jak policja może jeszcze bardziej pomagać i lepiej chronić.

Z myślą o tej idei, policjanci chcą zachęcić do zapoznania się z nowym pomysłem informacyjno-edukacyjnym, który nazwali „Czy wiesz, że?”.

Policjanci przez internet będą informować o wszystkich zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem w tych obszarach, za które odpowiada Policja.

Formuła Projektu sprowadza się do stawiania pytań i udzielania krótkich odpowiedzi z wielu dziedzin, czasem także tych nie związanych bezpośrednio z bezpieczeństwem, lecz ciekawostkami z historii Policji oraz ludzi, którzy ją tworzyli.

Policja zmienia się z myślą o bezpieczeństwie, dlatego zachęca także do nadsyłania własnych pytań z obszaru działań Policji do lidera Projektu – młodszego inspektora Krzysztofa Łaszkiewicza, Pełnomocnika Komendanta Głównego Policji ds. Ochrony Praw Człowieka na adres: [email protected]

Oto przykładowe pytanie:

Czy wiesz, że Policjanci mają prawo nagrywać obraz i dźwięk podejmując interwencję w miejscu prywatnym?

Policjanci wezwani na interwencję związaną na przykład z zakłóceniem ciszy nocnej w mieszkaniu mają prawo włączyć kamerę służbową umieszczoną na mundurze i nagrywać cały przebieg wydarzeń. W miarę możliwości policjanci uprzedzają o fakcie rejestracji osobę, wobec której podejmowane są czynności służbowe. Policjant powinien uruchomić nagrywanie przed podjęciem interwencji i wyłączyć nagrywanie po jej zakończeniu. Wizerunki osób nie mogą być jednak zamieszczane w Internecie lub udostępniane osobom prywatnym. Na rejestrowanie interwencji pozwala polskie prawo – art. 15 pkt 5b ustawy o Policji.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE