Dzięki szybkiej akcji funkcjonariusze zatrzymali groźnego pirata. Znów prowadził pijany i spowodował wypadek

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji błyskawicznie zatrzymali kierowcę podejrzanego o spowodowanie kolizji, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz dwa przestępstwa drogowe.  Okazał się nim poszukiwany 39–letni mieszkaniec Jaworzna.

Fot. pixabay.com

Do zdarzenia doszło 10. września tuż po godzinie 8:00 na ulicy Zwycięstwa w Oświęcimiu. Kierowca samochodu marki opel wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z samochodem ciężarowym oświęcimskiego Zakładu Usług Komunalnych, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

We wskazany rejon natychmiast ruszyli policjanci z drogówki, którzy po ustaleniu okoliczności kolizji rozpoczęli poszukiwania opla oraz jego kierowcy.

Po kilkunastu minutach na przystanku autobusowym znajdującym się kilkaset metrów od miejsca zdarzenia funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę pasującego do rysopisu sprawcy kolizji podanego przez poszkodowanego.

W trakcie legitymowania okazało się, że jest to poszukiwany od kilku miesięcy 39–letni mieszkaniec Jaworzna. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 3 promile alkoholu, ponadto posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

Nieopodal przystanku policjanci odnaleźli również opla ze świeżymi uszkodzeniami karoserii. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy. Następnie zostanie doprowadzony do jednego z zakładów karnych – do odsiadki zaległej kary pozbawienia wolności – bowiem wcześniej prawomocnie został skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości.

Teraz, za ponowne kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami, grozi mu dodatkowe 5 lat odsiadki.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE