Nastoletnim wandalom grozi do 5 lat więzienia

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zatrzymali dwóch młodych pseudografficiarzy pod zarzutem uszkodzenia ekranów dźwiękochłonnych przy linii kolejowej w Zabierzowie.

Fot. Małopolska Policja

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę (7 września br.). Dyżurny Komisariatu Policji w Zabierzowie, po otrzymaniu zgłoszenia o nanoszeniu „graffiti” na ekranach dźwiękochłonnych w Zabierzowie, niezwłocznie w to miejsce wysłał patrol policji.

Mundurowi szybko namierzyli w tym rejonie dwóch nastolatków odpowiadających rysopisowi sprawców. Mężczyźni na widok stróżów prawa podjęli ucieczkę, jednak szybko zostali schwytani.

Okazali nimi się 15-latek z Krakowa i 17-latek z Zabierzowa. Jeden z nich miał przy sobie plecak z zawartością puszek z farbami, masek przeciwpyłowych i rękawiczek lateksowych.

Świadkowie zdarzenia potwierdzili, że to właśnie oni dokonali zniszczeń będących przedmiotem interwencji. Podejrzani również przyznali się do popełnienia tego czynu. Obaj zostali zatrzymani.

Starty zostaną oszacowane w toku dalszych czynności. Zgodnie z art. 288 § 1 kk, za zniszczenie mienia grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE