„Trzeźwy Poranek” na komisariacie policji

Niestety w dalszym ciągu wielu kierowców wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu. W garnizonie tarnowskim ostatnie przykłady nieodpowiedzialnego zachowania miały miejsce w poniedziałek, 9. września w ramach akcji „Trzeźwy poranek”.

Fot: Facebook Tarnowska Policja

„Trzeźwy poranek” to działania tarnowskich policjantów ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu drogowego wszystkich kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.

W miniony poniedziałek, 9. września zatrzymanych zostało 5 nietrzeźwych kierowców. Tym razem trzech kierowców zakwalifikowało się jako popełniających przestępstwo (stężenie alkoholu powyżej 0,5 promila), a dwóch jako po użyciu alkoholu (stężenie alkoholu pomiędzy 0,2, a 0,5 promila). Wobec tych kierowców zostały wszczęte postępowania i wszyscy stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

Tarnowscy policjanci przypominają, że na terenie Tarnowa istnieje możliwość przebadania się przed nieodpowiedzialnym zachowaniem. W obu komisariatach miejskich zamontowane są alkomaty, z których każdy mieszkaniec regionu może skorzystać, aby upewnić się o możliwości kierowania samochodem.

Bądź odpowiedzialny i nie narażaj na niebezpieczeństwo siebie i innych.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE