Czy wiesz co to są kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów i strefy uspokojonego ruchu?

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na kolejną wrześniową edukacyjną wycieczkę rowerową.

Fot. pixabay.com

Wspólna przejażdżka z przedstawicielami Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów będzie doskonałą okazją do tego, aby w miłych warunkach i przy pięknej pogodzie nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie.

Wycieczki organizowane są przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMK. Dla każdego uczestnika drobny, rowerowy upominek.

Najbliższa wycieczka odbędzie się w niedzielę, 15 września, o godz. 11.00, miejsce zbiórki: plac Wszystkich Świętych przed budynkiem Magistratu, trasa Stare Miasto, Stare Podgórze – termin zgłoszenia do 14 września do godz. 20.00.

Wycieczka będzie trwać ok. 2 godzin, a poprowadzą ją świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

W ostatnich latach w Krakowie przybywa rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu.

Jeśli nie wiesz, gdzie możesz je spotkać i jak należy z nich korzystać, ta wycieczka jest stworzona z myślą o Tobie! Ponadto, jeśli chcesz usystematyzować wiedzę m. in. na temat: przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem…i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na naszą rowerową wycieczkę z własnym rowerem (bądź rowerem z wypożyczalni).

Liczba miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres e-mailowy: [email protected]

Zaplanowane trasy są łatwe, wiodą w większości po płaskim terenie i w znacznym stopniu korzystają z infrastruktury rowerowej. Podstawowe umiejętności rowerzysty oczywiście obowiązkowe. W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna ze strony przedstawiciela organizatora, którym jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację regulaminu wycieczki.

Kolejne rowerowe wycieczki edukacyjne planowane są jeszcze we wrześniu.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE