Krakowskie święto muzyki elektronicznej

Już jutro, w sobotę 14 września nie lada gratka dla miłośników muzyki elektronicznej. Do wspólnego świętowania V urodzin zaprasza bowiem Techno Rączka!

Fot. materiały prasowe krakow.pl

Techno Rączka to krakowski kolektyw promujący muzykę elektroniczną, działający w ramach Fundacji Promocji Sztuki TOR. Ich wydarzenia charakteryzują się wyjątkową atmosferą i odbywają się w nietypowych postindustrialnych przestrzeniach, których w Krakowie zostało już naprawdę niewiele.

Tym razem wraz z marką True Music zaaranżują na jedną noc pomieszczenia kuchni dawnego Hotelu Forum, ale świętowanie urodzin rozpoczną już od godz. 15.00 w Plenerach przy Focha 41. Na plenerowej scenie, za którą służył będzie OnLemon’owy Music Truck, zagrają: Janurz, Outta_8 b2b Filet, Vagary oraz Brioche b2b K-name. Dodatkową atrakcją będą między innymi targi płyt winylowych.

Po godz. 22.00 impreza przeniesie się Kuchni Hotelu Forum, arcyklimatycznej przestrzeni, którą Techno Rączka przygotuje dla Was na swój własny sposób. W nocy zagrają: holenderski czarodziej zgrabnie balansujący pomiędzy techno a electro czyli Delta Funktionen, jedna z ważniejszych postaci na Polskiej scenie czyli Rrrkrta, Young Majli z ekipy regime oraz Anatomy of Mashup.

Pomieszczenia dawnego Hotelu Forum to kolejne miejsce, które Fundacja Promocji Sztuki TOR stara się rewitalizować. Wcześniejsze wydarzenia odbyły się na terenach takich jak: parking Stadionu Miejskiego im. H. Reymana, opuszczony magazyn PKP Cargo przy ul. Kamiennej 8 oraz nieużywane przestrzenie magazynowe przy ul. Gromadzkiej 46. Efektem działań Fundacji TOR były również dwie imprezy zorganizowane na terenie dawnej fabryki telefonów Telos przy ul. Cieszyńskiej 9. Budynek przeznaczony już do rozbiórki, na dwie noce wypełnił się instalacjami stworzonymi przez lokalnych artystów oraz fantastycznie bawiącą się do muzyki publiką.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE