Policja poszukiwała ich prawie 3 miesiące

Przez blisko 3 miesiące policjanci poszukiwali sprawców kradzieży rozbójniczej. Dwaj mężczyźni w wieku 19 i 22 lata zostali zatrzymani przez policjantów z IV Komisariatu Policji w Krakowie kilka dni temu.

Fot. pixabay.com

Sprawcy zostali objęci dozorem policyjnym i usłyszeli już zarzuty kradzieży rozbójniczej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Z końcem maja policjanci podjęli interwencję w jednym ze sklepów na terenie Bronowic. Jak ustalili policjanci, pracownik ochrony zauważył trzech mężczyzn, którzy podejrzanie kręcili się po sklepie. W pewnym momencie ochroniarz zauważył jak jeden z nich, chcąc wyjść na zewnątrz z czteropakiem piwa, przekroczył linie kas.

Pracownik zareagował na zachowanie złodzieja i uniemożliwił mu opuszczenie sklepu. Wtedy na ratunek mężczyźnie ruszył jego kolega.

Doszło do szamotaniny pomiędzy dwójką niedoszłych złodziei, a pracownikiem sklepu, podczas której jeden z agresorów wyciągnął gaz pieprzowy i rozpylił go w kierunku ochroniarza.

Wykorzystując chwilę obezwładnienia interweniującego pracownika, sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Gdy na miejsce przyjechali policjanci okazało się, że ochroniarz jest ranny i potrzebuje pomocy medycznej. Od tej chwili rozpoczęły się poszukiwania sprawców kradzieży rozbójniczej. Policjanci ustalili wizerunek złodziei, którzy ukrywali się przez blisko 3 miesiące, by uniknąć odpowiedzialności karnej.

Kilka dni temu funkcjonariusze z IV Komisariatu Policji w Krakowie zakończyli działania poszukiwawcze i zatrzymali sprawców – 19-latka i 22-latka. Jak się okazało, to nie był ich pierwszy konflikt z prawem. Już wcześniej byli karani za kradzieże i rozboje.

Ponadto powiązani są ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców. Zatrzymali usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej, za co grozi im do 10 lat więzienia i zostali objęci dozorem policyjnym.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE