Ciężkie starcie policji ze strażą miejską i wojskiem

Policjanci nie przestają zadziwiać swoją aktywnością i pomysłami.

Tym razem zorganizowali, po raz pierwszy w Tarnowie, zawody strongmenów w mundurach, a dokładniej – Drużynowe Zawody Siłowo-Wytrzymałościowe Służb Mundurowych, nad którymi patronat honorowy objął Komendant Miejski Policji w Tarnowie.

W sobotę na starcie tej niecodziennej, sportowej imprezy stawiło się 21 osiłków podzielonych na siedem 3-osobowych drużyn, reprezentujących Państwową Straż Pożarną z Tarnowa, tarnowską Służbę Więzienną wspieraną przez kolegę żołnierza, Oddziały Prewencji Policji w Krakowie i Komendę Powiatową Policji w Mielcu. Tarnowska policja wystawiła trzy załogi – po jednej z komisariatu Tarnów-Centrum, Tarnów-Zachód oraz z komendy miejskiej. Wszyscy oni mieli jeden cel -powalczyć o Puchar Przewodniczącego NSZZP KMP Tarnów.

Organizatorzy przygotowali dla siłaczy w mundurach konkurencje jak na mocarzy przystało – przeciąganie radiowozu, wyciskanie 80-kilogramowej belki, spacer farmera z obciążeniem 140 kg, martwy ciąg ze 160-kilogramowym obciążeniem, wyciskanie nad głową belki ważącej 80 kg oraz wagę płaczu z ciężarem 25 kg.

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem rywalizacji czuwał gość specjalny i sędzia zawodów w jednej osobie Sławomir Rawiński – tarnowianin, wybitny sportowiec, wielokrotny i utytułowany uczestnik zawodów Strongmen, zdobywca pucharu Europy oraz pucharu Polski Strongmen, a obecnie zawodnik MMA.

Po rundzie kwalifikacyjnej, do finału przeszło 5 drużyn – wszystkie drużyny tarnowskich policjantów, Służba Więzienna & Wojsko Polskie i KPP Mielec.

Po sportowej rywalizacji i walce o najwyższy stopień na podium do ostatniej kropli potu, zwyciężyła drużyna Służby Więziennej & Wojska, drugie miejsce przypadło drużynie KMP w Tarnowie, trzecie – policjantom z komisariatu Tarnów-Zachód, czwarte – kolegom z KPP Mielec, piąte zawodnikom z komisariatu Tarnów-Centrum, szóste – drużynie z OPP Kraków i siódme – drużynie strażaków.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE