Groźny włamywacz już w rękach policji

9 września br. krakowscy policjanci zatrzymali 47-latka, podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Prądnika Czerwonego.

Fot. pixabay.com

Mężczyzna usiłował również włamać się do budynku na terenie Śródmieścia. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania mężczyzny znaleźli rękawiczki i sprzęt, które mogły posłużyć mu do popełnienia przestępstw.

W miniony poniedziałek około godziny 14:00 dyżurny Policji otrzymał informację, że do jednego z mieszkań na terenie Śródmieścia usiłuje włamać się mężczyzna ubrany w szarą bluzę i czarną czapkę. Włamywacz chciał dostać się do środka przez okno, jednak kiedy nie udało mu się osiągnąć zamierzonego celu, uciekł.

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Krakowie, którzy zebrali potrzebne informacje i rozpoczęli sprawdzanie terenu w poszukiwaniu 47-latka.

W trakcie penetracji obszaru zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi włamywacza. Mężczyzna ten na widok mundurowych zaczął gwałtownie się oddalać. Rabuś został zatrzymany i przeszukany. Funkcjonariusze znaleźli przy nim rękawiczki oraz sprzęt, który mógł posłużyć mu do popełnienia przestępstw. Mężczyzna miał przy sobie również gotówkę. 47-latek nie potrafił logicznie wytłumaczyć, co robi w rejonie, w którym został zatrzymany.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie również inne włamanie, które miało miejsce kilka godzin wcześniej w rejonie Prądnika Czerwonego. Włamywacz dostał się tam do jednego z mieszkań przez okno i zrabował pieniądze.

47-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Odpowie za kradzież z włamaniem.

Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE