Zmasowane ataki na seniorów – policja ostrzega

Oszuści przeprowadzili zmasowany atak i próbowali wyłudzić pieniądze od kilkunastu seniorów z terenie powiatu tarnowskiego.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Większość osób starszych spisała się na medal i nie dała się oszukać. Niestety jeden z telefonów zakończył się dla pokrzywdzonej przekazaniem przestępcom gotówki.

84-letnia mieszkanka powiatu odebrała telefon od oszustki podającej się za jej córkę, która zapłakanym głosem prosiła o pieniądze, potrzebne rzekomo aby uniknąć więzienia, po tym jak spowodowała wypadek i śmiertelnie potrąciła osobę.
Po kwadransie seniorka ponownie odebrała słuchawkę. Tym razem męski głos polecił jej zapakować pieniądze w kopertę i włożyć do reklamówki, pytając przy tym czy jest sama w domu. W międzyczasie na posesję podjechał taksówką kolejny mężczyzna, któremu pani przekazała kilka tysięcy złotych i tyleż samo dolarów.

Pozostałe próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów wyglądały podobnie, na szczęście nie doszło do przekazania gotówki. Musimy mieć jednak świadomość, że w dalszym ciągu sprawcy mogą podejmować próby oszustw.

Dlatego policja prosi o zachowanie dużej ostrożności, zwłaszcza w kontaktach telefonicznych z osobami obcymi, podającymi się za bliskich i proszącymi o gotówkę. Mogą okazać się one oszustami, więc nie należy przekazywać im żadnych pieniędzy, a bliscy seniorów powinni porozmawiać z osobami starszymi i uprzedzić ich o istniejącym zagrożeniu.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE