Brawurowy pościg policjantów ze specjalnej grupy SPEED. Naćpany pirat nie miał szans

W czwartek, 12 września br. patrol grupy SPEED w miejscowości Poręba Żegoty dokonał pomiaru prędkości hondy, która przekroczyła prędkość o 22 km/h.

Fot. Facebook Małopolska Policja

Kierujący samochodem nie zastosował się do poleceń wydawanych przez policjantów do zatrzymania pojazdu i podjął ucieczkę.

W miejscowości Brodła uciekając przed SPEED-em wyprzedził na podwójnej ciągłej inny pojazd, a jadąc w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością nawet 135 km/h.

Podczas całego pościgu kierowca popełniał kolejne wykroczenia m. in. stworzył zagrożenie w ruchu drogowym dla trzech rowerzystów, którzy zmuszeni byli zjechać na pobocze oraz dwóch samochodów zmuszając jednego z kierujących do gwałtownego hamowania w celu uniknięcia zderzenia.

Brawurowy kierowca swoim zachowaniem zmusił także pieszych do ucieczki z drogi, a także pokonał rondo jadąc pod prąd.

Ucieczka pirata drogowego zakończyła na polach uprawnych gdzie kierowca hondy wraz z swoim pasażerem wysiedli z pojazdu i kontynuowali ucieczkę pieszo.

Zostali zatrzymani przez policjantów około 500 metrów od miejsca porzucenia samochodu. Okazało się, że kierowcą był 20-letni mieszkaniec gminy Krzeszowice. Był trzeźwy, zaś pasażerem był 19-letni mieszkaniec gminy Alwernia.

W hondzie na dywaniku policjanci ujawnili woreczek z znikomą zawartością białego proszku. Mając podejrzenia, że jest to narkotyk 20–latkowi została pobrana krew na oznaczenie ewentualnych substancji zakazanych we krwi. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych było również wiadome, że młody człowiek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Pasażer po przesłuchaniu został zwolniony natomiast kierowca odpowie z a kierowanie bez uprawnień.

Usłyszał także zarzut z art. 178b kodeksu karnego , który mówi o tym, że kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

W zależności od wyniku badań krwi kierującego na oznaczenie środka niedozwolonego, młody mężczyzna może usłyszeć kolejny zarzut.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE