Co z nowymi tramwajami dla Krakowa?

We wtorek, 17 września, do MPK SA wpłynęła jedna oferta na dostawę do 60 nowych niskopodłogowych tramwajów.

Fot. Kraków w Pigułce

Ofertę złożyło konsorcjum firm Stadler Polska Sp. z o.o. i Stadler Środa Sp. z o.o. Koszt dostawy 60 nowych tramwajów wraz z materiałami eksploatacyjnymi został przez dostawcę wyceniony na 619 331 076 zł brutto (cena za jeden wagon to 8 371 600 zł netto).

Oferta zostanie sprawdzona oraz poddana ocenie zgodnie z warunkami zawartymi w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Wartość złożonej oferty przekracza środki zaplanowane na realizację tego kontraktu – MPK SA wyceniło szacunkową wartość realizacji tego kontraktu na 554 730 000 zł brutto.

Nowe tramwaje, których oczekuje MPK, mają być niskopodłogowe o długości co najmniej 32 metrów i wyposażone w klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej, monitoring, automaty biletowe, porty USB do ładowania smartfonów, system liczenia pasażerów oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Warto także podkreślić, że dwa z nowych tramwajów mają zostać wyposażone w innowacyjny system jazdy bez sieci trakcyjnej (pozostałe wagony będą miały instalację umożliwiającą zamontowanie tego systemu w przyszłości). To rozwiązanie ma umożliwić jazdę tramwajom w przypadku, gdy nie będzie możliwości korzystania z sieci trakcyjnej.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE