Duża akcja Policji i Straży Miejskiej w Centrum

27 strażników i 15 policjantów pełniło służbę w ścisłym centrum miasta w miniony weekend. Działania obydwu służb miały na celu zapewnienie spokoju i porządku publicznego na obszarze pierwszej obwodnicy.

Foto: Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Funkcjonariusze ujawnili 144 wykroczenia. W związku z tym nałożyli 89 mandatów karnych na kwotę 8300 zł, przygotowali pięć notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 50 osób.

Strażnicy i policjanci podejmowali głównie interwencje wobec osób popełniających najbardziej uciążliwe dla mieszkańców wykroczenia porządkowe.

Były to między innymi: spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecanie i zanieczyszczanie miejsc publicznych, zakłócanie porządku i spoczynku nocnego, wybryki chuligańskie i nieobyczajne oraz czyny związane z naruszaniem uchwały o parku kulturowym.

Poniżej wybrane interwencje:

  • za reklamowanie i prowadzenie działalności niezgodnej z przepisami o parku kulturowym strażnicy nałożyli na trzy osoby mandaty karne, każdy po 500 złotych,
  • na obcokrajowca, który zanieczyszczał płytę Rynku Głównego oddając mocz, strażnicy nałożyli mandat karny w wysokości 500 złotych,
  • ujęto także agresywnego mężczyznę, który miał przewracać kosze na śmieci i uszkadzać zaparkowane pojazdy. Sprawca został przekazany patrolowi policji,
  • mężczyzna, który przy ulicy Szewskiej krzyczał i przeklinał, i odmówił przyjęcia mandatu, będzie musiał teraz złożyć wyjaśnienia w komendzie straży miejskiej.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE