Niebezpieczne niewybuchy znaleziono podczas prac rolnych

Po raz kolejny w ciągu paru dni mundurowi Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zabezpieczali niebezpieczne znaleziska pochodzenia wojskowego.

Fot.: Małopolska Policja

Poprzednie takie zdarzenie miało miejsce 11 kwietnia 2019 roku na terenie miejscowości Lubasz, gdzie został odnaleziony pocisk artyleryjski.

Tym razem na pierwszy niebezpieczny przedmiot z czasów II wojny światowej natrafił mieszkaniec Mędrzechowa, który w sobotę (14. 09. 2019 r.) w trakcie wykonywania prac porządkowych na posesji zauważył wystającą z ziemi rzecz przypominającą materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej. Na miejsce został wysłany patrol.

Okazało się, że znaleziony przez zgłaszającego przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone do czasu przybycia saperów.

Kolejny niebezpieczny przedmiot został odkryty wczoraj (16. 09. 2019 r.) na terenie miejscowości Słupiec podczas trwających prac rolnych – to pocisk artyleryjski, który również został zabezpieczony.

W każdym przypadku niewybuchy stanowią duże niebezpieczeństwo i narażenie na utratę naszego zdrowia, a nawet życia. Apelujemy o ostrożność. Pomimo, że znajdowane przedmioty przeleżały „bezczynnie” w ziemi przez długie lata, nadal stanowią śmiertelne zagrożenie. Pamiętajmy, aby przedmiotów takich nie dotykać ani próbować przenosić. Ważnym jest również, aby do czasu przybycia właściwych służb, miejsce odnalezienia niewypału bądź niewybuchu zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób nieświadomych zagrożeń.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE