Poprawia się stan krakowskich przychodni

Zarząd Budynków Komunalnych zakończył termomodernizację przychodni zdrowia na osiedlu Uroczym 2 i przy ulicy Kutrzeby 4.

Fot. pixabay.com

W ramach termomodernizacji budynków przychodni wykonywana jest hydroizolacja fundamentów, ocieplenie stropu granulatem z wełny, ale także wymiana obróbek blacharskich, docieplenie ścian szczytowych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

W projekcie zawsze przewidziane jest czyszczenie i malowanie elewacji oraz wymiana oświetlenia zewnętrznego i odgromowego.

W latach 2015-2021 Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie przeprowadza prace w zakresie głębokiej termomodernizacji budynków przychodni zdrowia w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, przy wsparciu środków Unii Europejskiej.

Projektem objęto 34 budynki na terenie całego miasta. W 2019 r. zostaną zakończone prace zarówno związane z dociepleniem elewacji, jak i modernizacje instalacji centralnego ogrzewania w 19 budynkach.

Wartość projektu szacuje się na około 28,5 mln zł. Wykonywane prace poprawiają estetkę i pozwalają zmniejszyć zapotrzebowanie budynków na energię, które stają się bardziej ekologiczne.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE