10. urodziny Akademii Kropelki na IV Festiwalu Wody

W sobotę, 28. września będzie można odkryć tajemnice wody w godzinach od 10:00 do 16:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany, ul. Księcia Józefa 299. Wstęp wolny.

Fot. pixabay.com

Już po raz czwarty organizatorzy zapraszają krakowian na Festiwal Wody – woda nas kręci!

Wydarzenie odbywa się w konwencji rodzinnego pikniku pełnego wartościowej wiedzy i dobrej zabawy. W tym roku Festiwal będzie wyjątkowy z okazji 10. urodzin „Akademii Kropelki”, najstarszego z programów edukacji ekologicznej, który działa od września 2009 roku. Będą tort, tańce, hulanki, swawole…

Na wszystkich śmiałków czekają ciekawe wodne stanowiska. Koło Fortuny, Woda i Główka czyli łamigłówka, laboratorium wody i wodne kolaże – każdy znajdzie coś dla siebie. Każde wykonanie zadania potwierdzamy pieczątką na papierowym, urodzinowym torcie, który otrzyma każdy mały uczestnik festiwalu. Na końcu zabawy czekają drobne upominki.

Przyszłym konstruktorom na pewno do gustu przypadną odwiedziny w stoczni. Nie zabraknie też słodkich pyszności w strefie relaksu, w której będzie można wypocząć i zatopić się w świat bajki o Dziadku Tadku i jego wnuczku. Aby upamiętnić swój udział w IV Festiwalu Wody będzie można skorzystać z fotobudki.

Na miłośników zabytkowych krakowskich budynków czeka gratka – zwiedzanie ponad 100-letniego Zakładu Uzdatniania Wody Bielany.

Na Festiwalu będzie można porozmawiać ze specjalistami z Wodociągów Miasta Krakowa, ale i naszych partnerów: Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Podczas Festiwalu otwarte będzie mobilne laboratorium. Chętni mogą przynieść wodę z domowych kranów. Do badania potrzebny jest 1 litr wody, pobrany do sterylnego pojemnika.

Dobra woda prosto z kranu będzie dostępna w rollbarze w wersji schłodzonej i gazowanej, a także w dzbankach wzbogacona miętą, cytryną i innymi owocami.

Autobus komunikacji miejskiej będzie kursował na trasie Plac Wszystkich Świętych – Zakład Uzdatniania Wody Bielany . Odjazdy z przystanku tramwajowego przy Urzędzie Miasta (w kierunku Poczty Głównej), o każdej pełnej godzinie począwszy od godz. 10.00. Ostatni kurs o godz. 15.00. W drogę powrotną będzie można wyruszyć co godzinę, od 11.20 z parkingu przy Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany. Ostatni kurs o 16.10.
Dla tych, którzy skorzystają z własnego transportu dostępny będzie bezpłatny parking (ilość miejsc ograniczona).

Źródło: wodociagi.krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE