Bandyci ostrzelali miejski autobus

Mundurowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum ustali i zatrzymali cztery osoby związane z niedzielnym incydentem w Woli Rzędzińskiej – strzelaniem do autobusu komunikacji miejskiej w Tarnowie.

Fot: Facebook Tarnowska Policja

W niedzielny wieczór w podtarnowskiej miejscowości spotkało się czterech młodych mężczyzn w wieku od 18 do 20 lat, którzy wymyślili sobie zabawę polegającą na strzelaniu z broni krótkiej, gazowej do niezamieszkałych domów.

Co więcej, jeden z nich – 20-letni mieszkaniec miejscowości skierował broń w kierunku przejeżdżającego drogą autobusu komunikacji miejskiej linii 210 i oddał strzały, uszkadzając w pojeździe jedną z szyb, która zmatowiła się, ale nie wypadła.

Po pewnym czasie kiedy autobus powracał z trasy, młody mężczyzna ponownie wycelował w pojazd i strzelił, tym razem rozbijając szybę w jego drzwiach.

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum bardzo szybko zidentyfikowali i zatrzymali nieodpowiedzialnych, młodych ludzi. Czynności z ich udziałem pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzenia.

Dwudziestolatkowi przedstawiono zarzut uszkodzenia w scanii szyb wartych blisko 6 tysięcy złotych oraz narażenie podróżujących w autobusie osób na niebezpieczeństwo, za które mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zdecyduje sąd. 20-latek po wykonanych z nim czynnościach wrócił do miejsca zamieszkania. Objęty dozorem policyjnym, musi się jednak systematycznie zgłaszać do komisariatu.

Policjanci ustalają obecnie osoby, które podróżowały w niedzielę około godziny 23:40 w kierunku Jodłówki-Wałki oraz w kierunku Tarnowa tuż po północy ostrzelanym autobusem.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE