VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

Organizatorzy serdecznie zapraszają na VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie – największe Święto Seniorów, które odbędzie się 19 września br. w Kinie Kijów.

Fot. pixabay.com

W tym roku już po raz szósty, 19 września 2019 r., odbędą się VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie, na które zaproszeni są członkowie rad seniorów, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji seniorskich, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych oraz przedstawicieli miast partnerskich i władz samorządowych z Polski oraz Litwy, Białorusi, Ukrainy i Rosji.

Wydarzenie zainauguruje uroczysta Msza Święta w Kościele Mariackim, po której nastąpi pochód-parada do Kina Kijów, gdzie odbędzie się konferencja – wykłady, bezpłatne badania i konsultacje.

Będą to wykłady specjalistów na temat zdrowia, bezpieczeństwa, prawa i ekonomii oraz aktywizacji seniorów. Poza częścią wykładową planowana jest również część rozrywkowa wraz z imprezą integracyjną, którą poprowadzi DJ Wika oraz Pokazem Mody Stylowych Seniorek – laureatek konkursu.

VI Międzynarodowe Senioralia w Krakowie to wspaniałe wydarzenie, którego celem jest kształtowanie i utrwalanie wśród seniorów postawy aktywnego obywatela, a także integrowanie poprzez budowanie świadomości ekonomicznej, prawnej, związanej z bezpieczeństwem oraz prozdrowotnej osób 60+.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenia Manko – Głos Seniora. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Sejmowa Komisja Polityki Senioralnej, Wiceprezes Rady Ministrów Piotr Gliński, Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Prezydent Miasta Krakowa.

Zważywszy na fakt, iż wydarzenie ma na celu edukację i aktywizację seniorów, promowanie międzypokoleniowego dialogu, organizatorzy gorąco zachęcają do udziału w tym wielkim święcie poświęconym osobom starszym.

 

Źródło: Materiały Prasowe Organizatora

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE