Dwóch mocno pijanych kierowców zatrzymali policjanci małopolscy policjanci

Policjanci z Wadowic wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierowców, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Niestety pomimo licznych apeli kierowanych do kierowców oraz szeregu przeprowadzonych akcji policyjnych, za kierownicą samochodów nadal spotyka się nietrzeźwych kierujących.

Około godz. 13:40 na ulicy Dąbrowskiego w Andrychowie mundurowi zatrzymali 36-latka, który w stanie nietrzeźwości kierował volkswagenem. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 3,3 promila.

Niespełna cztery godziny później w miejscowości Klecza Dolna, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki mazda. Jak się okazało, mieszkaniec powiatu wadowickiego wsiadł za kierownicę mając w organizmie prawie 2,8 promila alkoholu.

Mężczyznom grozić może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Pamiętaj! Prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu stanowisz zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze możesz poddać się badaniu na własną prośbę w jednostce Policji.

Źródło: wadowice.policja.gov.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE