Ważna wiadomość dla ósmoklasistów – mogą otrzymać po 1000 zł nagrody, ale zostało mało czasu

W tym roku po raz pierwszy od wielu lat odbył się egzamin ósmoklasisty. Krakowscy uczniowie bardzo dobrze sprostali temu wyzwaniu, a wśród nich znaleźli się nawet tacy, którzy osiągnęli najwyższe możliwe wyniki – 100 proc. z każdego przedmiotu.

Fot. Kraków w Pigułce

Z myślą o nich miasto Kraków zdecydowało się na włączenie do Krakowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów nagrody „Ósmoklasista 100%”. Wnioski można składać do poniedziałku, 30 września.

Nagroda „Ósmoklasista 100%”, która będzie przyznawana w tym roku po raz pierwszy, może trafić do absolwentów szkół podstawowych, którzy z każdego zdawanego na egzaminie ósmoklasisty przedmiotu uzyskali maksymalny wynik, czyli 100 proc. To właśnie do nich mogą trafić nagrody pieniężne w wysokości 1 tys. zł, a zgłoszenia do nagrody mogą dokonać dyrektorzy lub rodzice.

Warto wspomnieć, że to nie jedyne wyróżnienia, o które można starać się w ramach Krakowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów.

Przewiduje on również inne formy nagradzania i motywowania uczniów osiągających wysokie wyniki w nauce. Są to także: Laur Olimpijski, Nagroda Edukacyjna Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa im. Juliusza Lea, List Gratulacyjny, dofinansowanie obozów naukowych, a także inne formy wsparcia ucznia uzdolnionego związane z reprezentowaniem przez niego Polski w olimpiadach międzynarodowych.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE