Niecodzienna interwencja „autostradówki”

Policjanci z krakowskiej „autostradówki” brali udział w niecodziennej interwencji.

Fot. pixabay.com

Otrzymali zgłoszenie, że w okolicach MOP Zakrzów na trasie autostrady A4 w kierunku Rzeszowa pasem awaryjnym ma pieszo poruszać się kobieta, która swoim zachowaniem zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Patrolując wskazany rejon na wysokości 432 km autostrady policjanci zobaczyli kobietę, która na ich widok zaczęła uciekać i nie reagowała na wydawane jej polecenia.

Wobec powyższego zachowania funkcjonariusze podjęli pościg w wyniku którego kobieta została ujęta. Agresywne zachowanie kobiety utrudniało wykonywanie interwencji, wobec czego zostały zastosowane środki przymusu bezpośredniego. Ponadto funkcjonariusze zostali w trakcie czynności legitymowania wielokrotnie wprowadzeni w błąd co do narodowości i tożsamości kobiety.

W trakcie trwania interwencji za pośrednictwem dyżurnego Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie udało się uzyskać informację, że kobieta z niewiadomych powodów wysiadła z autobusu jadącego na Ukrainę. Na miejsce została skierowana załoga karetki pogotowia ratunkowego.

Po przeprowadzeniu badania zespół pogotowia ratunkowego podjął decyzję, iż niezbędnym jest przewiezienie do szpitala psychiatrycznego celem wykonania badań.

 

Źródło: Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE