Najlepszy motorniczy w Krakowie

W piątek, 20 września w konkursie „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” rywalizowali motorniczowie, elektromechanicy i inspektorzy ruchu.

Fot. MPK SA w Krakowie krakow.pl

Spośród 12 motorniczych najlepiej z wszystkimi zadaniami poradził sobie Marcin Jasnos z zajezdni tramwajowej Nowa Huta. Drugie miejsce w konkursie zajął Kazimierz Kicek z zajezdni Podgórze, a trzecie Małgorzata Ferdek z zajezdni Nowa Huta.

Drużynowo najlepsza okazała się zajezdnia Nowa Huta. Podobnie jak w przypadku rywalizacji kierowców, konkurs sprawdzał wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność płynnej i bezpiecznej jazdy tramwajem.

Motorniczowie musieli najpierw prowadzić wagon z wyłączonym prędkościomierzem przez wyznaczony odcinek kontrolny z prędkością 10 km/h. W kolejnym zadaniu motorniczowie musieli zatrzymać tramwaj tak, aby drugie drzwi znalazły się na wprost wyznaczonego miejsca. Trudnym zadaniem było także zatrzymanie wagonu w taki sposób, aby pantograf znalazł się w wyznaczonym miejscu na sieci trakcyjnej oraz dojazd do przeszkody i zatrzymanie tramwaju w takiej odległości, jaką wcześniej motorniczy wylosował. Wszyscy zawodnicy musieli jeszcze wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Oprócz motorniczych rywalizowali także elektromechanicy. Wśród elektromechaników pierwsze miejsce zajął Stanisław Majcher ze Stacji Obsługi Tramwajów Nowa Huta. Drugie miejsce zajął Marcin Trębacz ze Stacji Obsługi Tramwajów Podgórze, a trzecie Jerzy Sarga z Podgórza. Drużynowo pierwsze miejsce zajęli elektromechanicy z Podgórza. Ich zadaniem była m.in. jak najszybsza wymiana wycieraczki oraz świetlówki wewnątrz tramwaju.

O tytuł najlepszego walczyli także inspektorzy ruchu. Ich zadaniem był test z wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Najlepiej poradził sobie z pytaniami Konrad Marczak.

Zanim jednak zarząd MPK SA wręczył nagrody dla zwycięzców konkursu trzech motorniczych MPK SA otrzymało wyróżnienia i listy gratulacyjne za swoją postawę i pomoc innym. Ich zachowanie docenił także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Komendant Miejski Policji.

Nagrody za swoją postawę otrzymali: Adam Korman (za pomoc w odnalezieniu zaginionej starszej osoby), Daniel Rzewuski (za pomoc w ugaszeniu płonącego samochodu) i Magdalena Pruchnicka (za udzielenie pomocy osobie rannej w wypadku).

Konkurs „Bezpieczna jazda komunikacją miejską” daje okazję nie tylko do rywalizacji pracowników krakowskiego przewoźnika. Jest także okazją do ćwiczenia umiejętności ważnych w codziennej pracy kierowców i motorniczych. W konkursie duży nacisk jest bowiem położony na płynne i bezpieczne prowadzenie pojazdów oraz pomoc pasażerom.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE