Prowadził samochód po autostradzie tak ujarany, że nie wiedział co się dzieje

19 września 2019 roku policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie patrolowali autostradę A4 radiowozem nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator.

Fot. pixabay.com

Na wysokości miejscowości Kłaj zauważyli pojazd marki honda, który powodował zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprzez wykonywanie gwałtownych zmian pasa ruchu, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu na drodze i przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 20 km/h. Ponadto kierujący nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli interwencję.

Po zatrzymaniu hondy i otwarciu drzwi samochodu policjanci zauważyli, że kierujący pojazdem trzyma w ustach „skręta”.

Kierowca utrudniał interwencję i nie wykonywał poleceń wobec czego zostały zastosowane środki przymusu bezpośredniego.

W trakcie interwencji niepokój u stróżów prawa wywołało nienaturalne zachowanie kierującego. Miał on skrajne zmiany nastroju, był nadpobudliwy, po chwili senny i nienaturalnie wesoły, a w pojeździe unosiła się charakterystyczna woń jakby środka odurzającego.

W rozmowie kierujący przyznał że w trakcie jazdy przyjmował środek w postaci marihuany. Wewnątrz pojazdu znaleziono susz roślinny koloru zielono-brunatnego, który poddano badaniu i potwierdzono, iż jest środkiem odurzającym.

Za popełniane przestępstwo kierującemu grozi odpowiedzialność karna do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE