Tragedia na przejeździe kolejowym

Kierowca auta na przejeździe kolejowo-drogowym w Tarnowie nie zdążył zjechać z przejazdu podczas zamykania rogatek. Pociąg pasażerski uderzył o znajdującą się na przejeździe tylną część samochodu.

Foto: bezpieczny-przejazd.pl

Chociaż ta sytuacja miała miejsce w zeszłym roku, to do podobnych dochodzi każdego dnia.

Statystyki są nieubłagane: 11 wypadków i kolizji, 6 osób zabitych i 2 ciężko ranne to bilans zdarzeń do jakich doszło tylko w sierpniu z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach oraz przejściach kolejowo-drogowych kat. A-E.

Ponadto w sierpniu miało miejsce 28 wypadków z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. W ich wyniku zginęły 23 osoby, a 5 zostało ciężko rannych.

Od początku 2019 roku na przejazdach i przejściach kolejowych doszło do 132 wypadków i kolizji (o 17 mniej niż w analogicznym okresie 2018 r.), 44 osoby zginęły (o 9 osób więcej niż w analogicznym okresie 2018 r.), 16 zostało ciężko rannych (o 10 mniej niż w analogicznym okresie 2018 r.).

Przerwy/ograniczenia w ruchu pociągów w związku z wypadkami i kolizjami wyniosły w sierpniu prawie 16 godzin (brak danych z 4 kolizji i 3 wypadków).

 

Źródło: bezpieczny-przejazd.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE