Dramat na autostradzie. Dostał zawału jadąc samochodem – o krok od tragedii

W trakcie pełnienia nadzoru na autostradzie A4 w rejonie Punktu Poboru Opłat Kraków Balice do patrolu motocyklowego funkcjonariuszy Komisariatu Autostradowego Policji podbiegł mężczyzna narodowości saudyjskiej informując, że pasażer znajdujący się we wnętrzu jego pojazdu doznał ataku serca.

Fot. pixabay.com

Bez chwili zastanowienia mundurowi udali się na miejsce gdzie był zaparkowany pojazd. Po otwarciu drzwi samochodu policjanci zauważyli mężczyznę mającego błędny wzrok i trudności z oddychaniem. Policyjni motocykliści po wstępnym rozeznaniu przedmedycznym wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego.
Objawy wskazywały, że poszkodowany mógł doznać zawału mięśnia sercowego, gdyż odczuwał paraliż i mrowienie. Do czasu przybycia na miejsce policjanci prowadzili na miejscu resuscytację krążeniowo-oddechową mężczyzny.

Dzięki zaangażowaniu przy jednoczesnym wykorzystaniu wiedzy specjalistycznej z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej funkcjonariusze przywracali funkcje życiowe mężczyzny przez 20 minut do czasu przyjazdu karetki pogotowia.

Jak się później okazało mężczyzna w tym czasie przebył zawał mięśnia sercowego. Z zachowanymi funkcjami życiowymi mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie została mu udzielona specjalistyczna pomoc.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE